KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156442
nr 1215 6442
Alexander Roos
(1895-1973), Sverige
Oljemålning, Landskap. Olja på pannå, signerad. 1946,37x44
Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 november 2018
kl 18:52:44
4/11 22:05:19